Техномаркет - PANASONIC CS/CU-TZ42TKE

PANASONIC CS/CU-TZ42TKE


Производител: PANASONIC
Шифра: 740478
Достапност:
Редовна Цена:
69,999 ден.

SMART цена:
61,999 ден.

ТИП НА КЛИМАТИЗЕРОТ: ИНВЕРТЕР ГОЛЕМИНА НА ПРОСТОРИЈА ЗА ЛАДЕЊЕ/ГРЕЕЊЕ: 40M2 (100M3) / 35M2 (90M3) КАПАЦИТЕ НА ЛАДЕЊЕ/ГРЕЕЊЕ (KW): 4.6 / 6.8 ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ПРИ ЛАДЕЊЕ / ГРЕЕЊЕ А++ / А+ НИВО НА БУЧНОСТ ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (DB(A)): 29/31/44 DB-A НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (DB(A)): 51 DB-A ТИП НА ФРЕОН: Р32 РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЛАДЕЊЕ: -10° ДО +43° C ГРЕЕЊЕ: -15° ДО +24° C ДИМЕНЗИИ ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (ШXВXД, ММ): 290 X 799 X 197 НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (ШXВXД, ММ): 619 X 824 X 299 НЕТО ТЕЖИНА НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦА (КГ): 8 НЕТО ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА (КГ): 32

Слични производи