Техномаркет - PANASONIC CS/CU-Z12SKE/W-M

PANASONIC CS/CU-Z12SKE/W-M


Производител: PANASONIC
Шифра: 740476
Достапност: залиха
Редовна Цена:
59,599 ден.

SMART цена:
52,999 ден.

ТИП НА КЛИМАТИЗЕРОТ: ИНВЕРТЕР ГОЛЕМИНА НА ПРОСТОРИЈА ЗА ЛАДЕЊЕ/ГРЕЕЊЕ:35M2 (80M3) / 29M2 (75M3) КАПАЦИТЕ НА ЛАДЕЊЕ/ГРЕЕЊЕ (KW): 4 / 5.8 ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ПРИ ЛАДЕЊЕ / ГРЕЕЊЕ А+++ / А++ NANOE-G ФИЛТЕР НИВО НА БУЧНОСТ ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (DB(A)): 42/28/19 DB-A НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (DB(A)): 50 DB-A ТИП НА ФРЕОН: Р32 РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЛАДЕЊЕ: -10° ДО +43° C ГРЕЕЊЕ: -17° ДО +24° C ДИМЕНЗИИ ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (ШXВXД, ММ): 295 X 919 X 194 НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (ШXВXД, ММ): 619 X 824 X 299 НЕТО ТЕЖИНА НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦА (КГ): 10 НЕТО ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА (КГ): 35

Слични производи