Техномаркет - ENERGENIE UNIV. POWER CHARGER 2.1A BLACK

ENERGENIE UNIV. POWER CHARGER 2.1A BLACK


Производител: GEMBIRD
Шифра: 740309
Достапност: залиха
Редовна Цена:
299 ден.

УНИВЕРЗАЛЕН АДАПТЕР ЗА НАПОЈУВАЊЕ AC, 5 V / 2 A ГИ ПОДДРЖУВА ПОВЕЌЕТО USB-ПОЛНАЧИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ IPOD, IPHONE И IPAD ВЛЕЗЕН НАПОН: 100 V AC - 240 V AC 50 HZ - 60 HZ ИЗЛЕЗЕН НАПОН: 5 V DC ИЗЛЕЗНА СТРУЈА: ДО 2.1 A ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА ВО РЕЖИМ НА ПОДГОТВЕНОСТ: 0.2 W ЗАШТИТА ОД КРАТОК СПОЈ И ЗАШТИТА ОД ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ДО 40 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ

Слични производи