Техномаркет - TESLA TC51H3-18410B

TESLA TC51H3-18410B


Производител: TESLA
Шифра: 739555
Достапност:
Редовна Цена:
26,499 ден.

SMART цена:
21,999 ден.

КЛИМА УРЕД 18000BTU МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 5030 W МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 5100 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 5030/5100 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1665 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1410 W ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): 3.02 / 3.62 ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 800.00 M3 НИВО НА БУЧАВА: 44 DB РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -7 C  ДО 43 C МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 13.00 KG МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 36.00 KG ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 60 М2 ФРЕОН: R410A ФИЛТРИ: ЈОНИЗАТОР, BIO ФИЛТЕР, ФИЛТЕР СО ВИТАМИН C ФУНКЦИИ: ТЕХНОЛОГИЈА НА ЕЛИМИНАЦИЈА НА МУВЛА, ПОЧИСТ ВОЗДУХ, ПРОГРАМИРАЊЕ ПО ЖЕЛБА, АВТОМАТСКА ДИЈАГНОСТИКА, RESTART, ОДМРЗНУВАЊЕ. ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 812 X 540 X 256 MM ТЕЖИНА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 36КГ ТЕЖИНА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 13КГ

Слични производи