Техномаркет - VIVAX COOL 12000BTU ACP-12CH35AEX

VIVAX COOL 12000BTU ACP-12CH35AEX

-9%

Производител: VIVAX
Шифра: 5011727
Достапност:
Редовна Цена:
16,499 ден.

SMART цена:
14,999 ден.

ТИП: СТАНДАРД СПЛИТ СИСТЕМ ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА 35 M2 ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА/SEER/SCOP A/3.21/3.61 МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ 3517 W МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ 3810 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ3517/3810 W ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ЛАДЕЊЕ (KW) 1.095 ПОТРОШУВАЧКА ПРИ ГРЕЕЊЕ (KW) 1.015 ПРОТОК НА ВОЗДУХ НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦА 568 M3 / H ДИМЕНЗИИ В X Ш X Д 957 X 213 X 302 MM ТЕЖИНА 7,7 КГ ДИСПЛЕЈ ЗА ВЧИТУВАЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРА НИВО НА БУЧНОСТ 41 ДБ ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА В X Ш X Д 770 X 300 X 555 ММ ТЕЖИНА 30 КГ КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ 1,2 Л ФРЕОН R410A НАДВОРЕШЕН ТЕМПЕРАТУРЕН ОПСЕГ НА РАБОТА -7 ° C ДО + 43 ° C ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНА, COLD CATALYST

Слични производи