Техномаркет - VIVAX COOL 24000BTU ACP-24CH70AEX

VIVAX COOL 24000BTU ACP-24CH70AEX

-11%

Производител: VIVAX
Шифра: 5011677
Достапност:
Редовна Цена:
36,959 ден.

SMART цена:
32,999 ден.

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A (SEER/SCOP): 2.81/3.21 МАКС. КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ 7034 W МАКС. КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ 7327 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ 7034/7327 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 2503 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ 2280 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ 1000 М3 КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ 2,40 L/H НИВО НА БУЧАВА 47,10 DB РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОД -7 О С ДО +43 О С МАСА НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦА 12,70 КГ МАСА НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА 48,80 КГ ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА 80 М2 ФРЕОН R410A ФИЛТРИ: Cold catalyst ФИЛТЕР, ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНА ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА : 845 X 702 X 363 MM 36 МЕСЕЦИ УСЛОВНА ГАРАНЦИЈА

Слични производи