Техномаркет - NEO TOWER FLOORSTANDING GT48R32 48000BTU

NEO TOWER FLOORSTANDING GT48R32 48000BTU

-8%

Производител: NEO
Шифра: 5010121
Достапност: залиха
Редовна Цена:
86,999 ден.

SMART цена:
79,999 ден.

САМОСТОЕЧКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН КЛИМАТИЗЕР КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ 14.1KW КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ 15.5KW LANDA КОМПРЕСОР EER ЗА ЛАДЕЊЕ 2.82 COP ЗА ГРЕЕЊЕ: 3.21 ВОЛУМЕН НА ПРОТOК НА ВОЗДУХ 1800/1650/1500/1350 M3H ОДВЛАЖНУВАЊЕ 5Л НА ЧАС РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: -15 TO 43 C ПРЕДВИДЕНА КВАДРАТУРА 140 м2 НИВО НА БУЧНОСТ НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦА МИН/ МАКС: 45DB/ 52DB НИВО НА БУЧНОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА МИН/ МАКС: 59DB/ 69DB ГОЛЕМ ЛЦД ДИСПЛЕЈ ФИЛТРИ COLD PLASMA , АКТИВЕН ЈАГЛЕН R410 ЕКОЛОШКИ ГАС ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА НА ЛАДЕЊЕ A++ ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ВО ГРЕЕЊЕ A+ ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ ПРИКЛУЧНА МОЌ 380V/3PH/50HZ

Слични производи