Техномаркет - CLEAN AIR OPTIMA CA-604W ОВЛАЖНУВАЧ

CLEAN AIR OPTIMA CA-604W ОВЛАЖНУВАЧ

-18%

Производител: CLEAN AIR OPTIMA
Шифра: 5007984
Достапност:
Редовна Цена:
8,499 ден.

SMART цена:
6,999 ден.

УЛТРАЗВУЧEН ОВЛАЖНУВАЧ ЗА ТОПЛА ИЛИ ЛАДНА ПАРЕА ПРЕПОРАЧЛИВ ЗА МАЛИ И ПОГОЛЕМИ ПРОСТОРИИ ОД 55M² ДО 140M³ МАКСИМАЛНА СТАПКА НА ИСПАРУВАЊЕ: НИСКО 120 ML / ЧАС (3,4 МЛ) ВИСОКО 300 ML / ЧАС (10,1 МЛ) ИЗЛЕЗ НА НЕГАТИВНИ ЈОНИ: 3.000.000 / CM³ (49.161.000 / ИНЧ) АКТИВЕН КИСЛОРОД <0,05 PPM КАПАЦИТЕТ НА РЕЗЕРВОАРОТ ЗА ВОДА 6L МНОГУ НИСКО НИВО НА БУЧАВА <25 DB ДИМЕНЗИИ (LXWXH) 23 X 22 X 34 CM ТЕЖИНА: 3,7 КГ (8,2 КИЛОГРАМИ) СУВО БОЈА СРЕБРЕНА ИЛИ ЦРНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА САМО 38 ВАТИ ЗА ЛАДНА - 138 ВАТИ ЗА ТОПЛА ПАРЕА НАПОЈУВАЊЕ 220 - 240V, 50/60 HZ 2-IN1: СИСТЕМ ЗА ОВЛАЖНУВАЊЕ И ПРОЧИСТУВАЊЕ! ПОСТОЈАН КЕРАМИЧКИ / НАНО-СРЕБРЕН ФИЛТЕР КОЈ НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ ЗАМЕНУВА И СЛУЖИ ЗА КОНТРОЛА НА БЕЛА ПРАШИНА, МУВЛА И БАКТЕРИИ ЧЕТИРИ ФУНКЦИИ: ОВЛАЖНУВАЊЕТО МОЖЕ ДА БИДЕ ЛАДНО ИЛИ ТОПЛО / СО ИЛИ БЕЗ ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ ВГРАДЕНИОТ ДИГИТАЛЕН ХИГРОСТАТ И РЕГУЛИРАНАТА КОНТРОЛА НА ИЗЛЕЗОТ ОВОЗМОЖУВААТ КОНТРОЛИРАНА ВЛАЖНОСТ МИНИМАЛНА ВЛАЖНОСТ 45%, МАКСИМУМ 90% ВГРАДЕНИОТ ЈОНИЗАТОР ДОПОЛНИТЕЛНО ГО ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ И ОБЕЗБЕДУВА СВЕЖ ВОЗДУХ 360 ° РОТИРАЧКИ РАСПРСКУВАЧИ ЗА ПОШИРОКА ПОКРИЕНОСТ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ СО ИНФРАЦРВЕН ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ ИЛИ КОПЧИЊА ПОД ЕКРАНОТ LCD ДИСПЛЕЈ И ТАЈМЕР ЗА КОНТРОЛА ДО 12 ЧАСА НА РАБОТА ТИВКА РАБОТА КОЈА ОВОЗМОЖУВА МИРЕН СОН БЕЗБЕДНО И АВТОМАТСКИ СЕ ИСКЛУЧУВА КОГА ЌЕ ИСТЕЧЕ ОД ВОДАТА ИНДИКАТОРОТ ЗА НИСКО НИВО НА ВОДА КОЈ ИЗВЕСТУВА КОГА ТРЕБА ДА СЕ ПОЛНИ РЕЗЕРВОАРОТ СООДВЕТНАТА ВЛАЖНОСТ ЈА НАМАЛУВА НЕПРИЈАТНОСТА, ЗАМОРОТ, РИЗИКОТ ОД БОЛЕСТ И ПОДЛОЖНОСТА НА НАСТИНКИ,ПОМАГА ДА СЕ ЧУВСТВУВАТЕ И ДА СПИЕТЕ ПОДОБРО, ГО НАМАЛУВА СТАТИЧКИОТ ПОЛНЕЖ НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА,ГО НАМАЛУВА ОШТЕТУВАЊЕТО НА ДРВЕНИТЕ ПРЕДМЕТИ ИЛИ НЕГАТИВНИОТ ЕФЕКТ НА СУВИОТ ВОЗДУХ ВРЗ МУЗИЧКИТЕ ИНСТРУМЕНТИ ПРЕДНОСТИ НА ЈОНИЗАЦИЈАTA: ЈОНИЗИРАНИОТ ВОЗДУХ ГИ ЗАЈАКНУВА НАШИТЕ ОДБРАНБЕНИ СИСТЕМИ И НАШАТА ВИТАЛНОСТ. ЈОНИЗАЦИЈАТА ГО ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ И ГИ НАМАЛУВА ШТЕТНИТЕ НА ЧЕСТИЧКИ, МИКРООРГАНИЗМИТЕ, ВИРУСИТЕ И АЛЕРГЕНИТЕ!

Слични производи