Техномаркет - CLEAN AIR OPTIMA CA-602 ОВЛАЖНУВАЧ

CLEAN AIR OPTIMA CA-602 ОВЛАЖНУВАЧ

-36%

Производител: CLEAN AIR OPTIMA
Шифра: 5007936
Достапност:
Редовна Цена:
6,999 ден.

SMART цена:
4,499 ден.

УЛТРАЗВУЧEН ОВЛАЖНУВАЧ ПРЕПОРАЧЛИВ ЗА МАЛИ И ПОГОЛЕМИ ПРОСТОРИИ ОД 35M² ДО 80M³ МАКСИМАЛНА СТАПКА НА ИСПАРУВАЊЕ: НИСКО 120 ML / ЧАС (3,4 МЛ) ВИСОКО 300 ML / ЧАС (10,1 МЛ) ИЗЛЕЗ НА НЕГАТИВНИ ЈОНИ: 3.000.000 / CM³ АКТИВЕН КИСЛОРОД <0,05 PPM КАПАЦИТЕТ НА РЕЗЕРВОАРОТ 3,5L МНОГУ НИСКО НИВО НА БУЧАВА <25 DB ДИМЕНЗИИ (LXWXH) 29,5 X 16 X 33,5 CM ТЕЖИНА: БЕЗ ВОДА 1,7 КГ БОЈА: БЕЛА СО ТРАНСПАРЕНТЕН РЕЗЕРВОАР ЗА ВОДА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА САМО 30 ВАТИ НАПОЈУВАЊЕ 220 - 240V, 50/60 HZ ГО ОВЛАЖНУВА И ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ, ОСВЕЖУВА И ГО ПОДОБРУВА НЕГОВИОТ КВАЛИТЕТ ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР 3-ВО 1: ВЛАГА, ПРОЧИСТУВАЊЕ И АРОМАТЕРАПИЈА! ПОСТОЈАН КЕРАМИЧКИ / НАНО-СРЕБРЕН ФИЛТЕР КОЈ НМА ПОТРЕБА ДА СЕ МЕНУВА И СЛУЖИ ЗА ЗА КОНТРОЛА НА БЕЛА ПРАШИНА, МУВЛА И БАКТЕРИИ ВГРАДЕНИОТ ЈОНИЗАТОР ДОПОЛНИТЕЛНО ГО ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ И ОБЕЗБЕДУВА СВЕЖ ВОЗДУХ ТИВКА РАБОТА КОЈА ОВОЗМОЖУВА МИРЕН И МИРЕН СОН БЕЗБЕДНО И АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ ПРИ ИСТЕКУВАЊЕ НА ВОДАТА СООДВЕТНАТА ВЛАЖНОСТ ЈА НАМАЛУВА НЕПРИЈАТНОСТА, ЗАМОРОТ, РИЗИКОТ ОД БОЛЕСТ И ПОДЛОЖНОСТА НА НАСТИНКИ,ПОМАГА ДА СЕ ЧУВСТВУВАТЕ И ДА СПИЕТЕ ПОДОБРО, ГО НАМАЛУВА СТАТИЧКИОТ ПОЛНЕЖ НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА,ГО НАМАЛУВА ОШТЕТУВАЊЕТО НА ДРВЕНИТЕ ПРЕДМЕТИ ИЛИ НЕГАТИВНИОТ ЕФЕКТ НА СУВИОТ ВОЗДУХ ВРЗ МУЗИЧКИТЕ ИНСТРУМЕНТИ ПРЕДНОСТИ НА ЈОНИЗАЦИЈА ЈОНИЗИРАНИОТ ВОЗДУХ ГИ ЗАЈАКНУВА НАШИТЕ ОДБРАНБЕНИ СИСТЕМИ И НАШАТА ВИТАЛНОСТ. ЈОНИЗАЦИЈАТА ГО ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ И ГИ НАМАЛУВА ШТЕТНИТЕ НА ЧЕСТИЧКИ, МИКРООРГАНИЗМИТЕ, ВИРУСИТЕ И АЛЕРГЕНИТЕ!

Слични производи