Техномаркет - CLEAN AIR OPTIMA CA-509D ПРОЧИСТУВАЧ

CLEAN AIR OPTIMA CA-509D ПРОЧИСТУВАЧ

-27%

Производител: CLEAN AIR OPTIMA
Шифра: 5007935
Достапност: залиха
Редовна Цена:
21,999 ден.

SMART цена:
15,999 ден.

ПРОЧИСТУВАЧ ЗА ВОЗДУХ ПРЕДВИДЕН ЗА ЗА ПРОСТОРИИ ДО 90M² / 225M³ ПРОТОК НА ВОЗДУХ 363,6 M³ /Ч 5- КРАТНА ОПТИМА ФИЛТЕР ТЕХНОЛОГИЈА / OFT ™ -ЗДРАВ СИСТЕМ ЗА ТЕХНОЛОГИЈА 1. ИНТЕЛИГЕНТЕН СЕНЗОР ЗА ЧЕСТИЧКИ КОЈ ГО МЕРИ И ГО РЕГУЛИРА КВАЛИТЕТОТ НА ВОЗДУХОТ АВТОМАТСКИ 2. ПРЕД-ФИЛТЕРОТ КОЈ ФАЌА ГОЛЕМИ ЧЕСТИЧКИ, ПРАШИНА И САЃИ 3. ФИЛТЕР СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН КОЈ ГИ НЕУТРАЛИЗИРА МИРИСИТЕ И ГАСОВИТЕ 4. СИЛЕН TRUE HEPA ФИЛТЕР СО НАНО СЛОЈ / HEPA ФИЛТЕР КЛАСА H13 ( ФИЛТЕРОТ СО ПОВРШИНА ОД 1,45 М²), ПРОЧИСТУВА МИКРО- ЧЕСТИЧКИ ДО 0,3 0,3 ΜM ОД ВОЗДУХОТ СО 99,97% ЕФИКАСНОСТ; МУВЛА 100%, МИРИС НА ТУТУН 98,90%. АНТИБАКТЕРИСКИОТ СЛОЈ СО NANOSILVER ОБЛОГА НА ФИЛТЕРОТ ГИ ЕЛИМИНИРА БАКТЕРИИТЕ И МУВЛАТА. 5. DUO ЈОНИЗАТОРОТ, DIN EN 60335-2-65 БЕЗ ОЗОН ГО ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА ВОЗДУХОТ > 10.000.000 НЕГАТИВНИ ЈОНИ / CM³ ДИГИТАЛНО СЛЕДЕЊЕ НА КВАЛИТЕТОТ НА ВОЗДУХОТ СО МЕРЕЊЕ НА PM2.5 НИВО, ТЕМПЕРАТУРА И ВЛАЖНОСТ ВНАТРЕ АВТОМАТСКО ПОДЕСУВАЊЕ НА СЕНЗОРОТ- НАГОДУВАЊЕ НА ВЕНТИЛАТОРОТ ТИВОК ВЕНТИЛАТОР 20DB (A) НИСКО 1 / 49,5DB (A) СРЕДНО 2 / 64DB (A) ТУРБО 3 ИЗБОР НА 3 ПОДЕСУВАЊА -SLEEP / TURBO / AUTOMATIC УЛТРА ТИВОК СО РЕЖИМ ЗА СПИЕЊЕ ЗАКЛУЧУВАЊЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА ЛЕСНО ДВИЖЕЊЕ БЛАГОДАРЕНИЕ НА РАЧКАТА ТАЈМЕР - 1/2/4/8 ЧАСА НАПОЈУВАЊЕ AC 220V - 240V / 50HZ ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА МАКС. 78 WATT - ТУРБО 3/32 WATT - СРЕДНО 2/12 WATT - LOW 1 КОНТРОЛЕН ПАНЕЛ ЛЕСЕН ЗА УПРАВУВАЊЕ ИНДИКАТОР ЗА ЗАМЕНА НА ФИЛТЕРОТ: LED СИГНАЛ ПО 2000 РАБОТНИ ЧАСОВИ ЕЛЕГАНТЕН И КОМПАКТЕН ДИЗАЈН НА КУЌИШТЕТО ДИМЕНЗИИ (B X D X H) 37,4 X 20,1 X 59,4CM БОЈА БЕЛА ТЕЖИНА 5 КГ потекло: Кина

Слични производи