Техномаркет - VIVAX COOL ACP-09PT25AEF МОБИЛЕН КЛИМА УРЕД

VIVAX COOL ACP-09PT25AEF МОБИЛЕН КЛИМА УРЕД

-9%

Производител: VIVAX
Шифра: 5006576
Достапност: залиха
Редовна Цена:
17,500 ден.

SMART цена:
15,999 ден.

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A (2.6 / 2.6) МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 2600 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 2600 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1200 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 350 M³/H КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1 L/H НИВО НА БУЧАВА: 51 DB (A) РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД - 5 ℃ ДО 43 ℃ МАСА: : 26.6 KG ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 25 M² ФРЕОН: ЕКОЛОШКИ ФРЕОН R410A ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦА: 454 X 700 X 365 MM ОСТАНАТО: 0.5 W STANDBY, MEMORY ФУНКЦИЈА (AUTO-RESTART), ANTI COOL AIR DESIGN, OДВЛАЖНУВАЊЕ, ТАЈМЕР, SLEEP MODE, LED DISPLAY, ДИЈАГНОЗА НА ДЕФЕКТИ ПОВЕЌЕНАСОЧНИ ПОЗИЦИИ, САМОИСПАРУВАЧКИ СИСТЕМ.

Слични производи