Техномаркет - BLACKVIEW A7 PRO QC 1.3GHZ, 5" DS BLACK

BLACKVIEW A7 PRO QC 1.3GHZ, 5" DS BLACK


Производител: BLACKVIEW
Шифра: 5006324
Достапност:
Редовна Цена:
5,499 ден.

SMART цена:
3,999 ден.

ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ 5" IPS ТИП НА ЕКРАН IPS РЕЗОЛУЦИЈА НА ЕКРАНОТ 1280*720 ПРОЦЕСОР MTK6580 QUAD CORE 1.3GHZ ГРАФИЧКА КАРТИЧКА ARM MALI-T450 RAM 2 GB ИНТЕРНА МЕМОРИЈА 16 GB DUAL SIM КАМЕРА 5+0.3MPX DUAL CAMERA ПРЕДНА КАМЕРА 2MPX ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ ANDROID 7.0 ПОВРЗУВАЊЕ 802.11B/G/N(2.4G), WIFI HOTSPOT BLUETOOTH 4.0 GPS БАТЕРИЈА 2800 MAH, LI POLIIMER МРЕЖА GSM 850/900/1800/1900;WCDMA 900/2100 BOJA GOLD DUAL CAM

Слични производи