Техномаркет - VIVAX COOL ACP-12CH35AEX

VIVAX COOL ACP-12CH35AEX

-12%

Производител: VIVAX
Шифра: 5006269
Достапност: залиха
Редовна Цена:
16,999 ден.

SMART цена:
14,999 ден.

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (3.21 / 3.61) МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 3517 W МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 3810 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: ЛАДЕЊЕ: 3517 W ; ГРЕЕЊЕ: 3810 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1095 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1015 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 568 M³/H КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.2 L/H НИВО НА БУЧАВА: 41 DB (A) РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -7 ДО 43 °C МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 7.70 KG МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 30 KG ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 35 M² ФРЕОН: ЕКОЛОШКИ ФРЕОН R410A ФИЛТРИ: COLD CATALYST ФИЛТЕР, ACTIVE CARBON ФИЛТЕР ДИМЕНЗИИ НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 770X555X300 MM ДИМЕНЗИИ ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 805X285X194 MM

Слични производи