Техномаркет - NEO LIFE G18R41 ON/OFF 18000BTU

NEO LIFE G18R41 ON/OFF 18000BTU


Производител: NEO
Шифра: 5005894
Достапност: залиха
Редовна Цена:
26,999 ден.

SMART цена:
23,999 ден.

ИНТЕЛИГЕНТЕН ДИЗАЈН НАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZ ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 4800 W ПОТРОШУВАЧКА: 1495 W РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ЛАДЕЊЕ:ОД 15 С ДО 48 С ГРЕЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 5300 W ПОТРОШУВАЧКА: 1468 W РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ГРЕЕЊЕ: ОД -7 С ДО 24 С РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОПСЕГ ОД -7 ДО 48 C EER ЗА ЛАДЕЊЕ 3.21 COP ЗА ГРЕЕЊЕ: 3.61 ТАЈМЕР ФУНКЦИЈА ФУНКЦИЈА I FEEL AUTO RESTART САМОДИЈАГНОСТИКА ОДВЛАЖНУВАЊЕ 1.8 Л НА ЧАС ВЕРТИКАЛЕН AUTO SWING ИНТЕЛИГЕНТНО ЗАГРЕВАЊЕ ФИЛТРИ: АКТИВЕН ЈАГЛЕН/ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНА ОСТАНАТО: FORCE DEFROSTING/INTELLIGENT DEFROSTING/ ЗАКЛУЧУВАЊЕ/TURBO/ ENERGY SAVING ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 650/560/480/350 М3 БУЧНОСТ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 42/38/34/31DB БУЧНОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:56 DB РАЗЛАДЕН ФЛУИД:R410A ТЕЖИНА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: - 11 KG НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: - 39 KG ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА ДО 50 M2 ОТВОРЕН ПРОСТОР ДИМЕНЗИИ НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА 848×320×540 ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА 849×289×210 5 ГОДИНИ УСЛОВНА ГАРАНЦИЈА

Слични производи