Техномаркет - NEO LIFE G12R41 ON/OFF 12000BTU

NEO LIFE G12R41 ON/OFF 12000BTU

-21%

Производител: NEO
Шифра: 3445740
Достапност: залиха
Редовна Цена:
16,999 ден.

SMART цена:
13,499 ден.

ИНТЕЛИГЕНТЕН ДИЗАЈН НАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZ ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3250 W ПОТРОШУВАЧКА: 1012W РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ЛАДЕЊЕ:ОД 15 С ДО 48 С ГРЕЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3400 W ПОТРОШУВАЧКА: 941W РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ГРЕЕЊЕ: ОД -7 С ДО 24 С РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОПСЕГ ОД -7 ДО 48 C EER ЗА ЛАДЕЊЕ 3.21 COP ЗА ГРЕЕЊЕ: 3.61 ТАЈМЕР ФУНКЦИЈА ФУНКЦИЈА I FEEL AUTO RESTART САМОДИЈАГНОСТИКА ОДВЛАЖНУВАЊЕ 1.2 Л НА ЧАС ВЕРТИКАЛЕН AUTO SWING ИНТЕЛИГЕНТНО ЗАГРЕВАЊЕ ФИЛТРИ: АКТИВЕН ЈАГЛЕН/ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНА ОСТАНАТО: FORCE DEFROSTING/INTELLIGENT DEFROSTING/ ЗАКЛУЧУВАЊЕ/TURBO/ ENERGY SAVING ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 550/500/430/330 М3 БУЧНОСТ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 42/39/36/33 DB БУЧНОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:52 DB РАЗЛАДЕН ФЛУИД:R410A ТЕЖИНА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: - 8,5 KG НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: - 30 KG ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА ДО 35 M2 ОТВОРЕН ПРОСТОР ДИМЕНЗИИ НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА 776×540×320 ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА 773×250×185 5 ГОДИНИ УСЛОВНА ГАРАНЦИЈА

Слични производи